Co zrobić, żeby lepiej spać?

Co zrobić, żeby dobrze spać? Czy możliwe jest, żeby nauczyć się “lepiej spać” i dobrze funkcjonować śpiąc 6 lub mniej godzin dziennie?

Odpowiedzi na te i inne pytania obiecuje udzielić książka “Dlaczego jeszcze nie śpisz” autorstwa doktora Chrisa Wintera. Czy odpowiedzi te są użyteczne i wiarygodne w oczach nauki? Przekonaj się oglądając nowy film na vlogu Rozwojowiec:

Czytaj dalej

Kategoria: Recenzje Sen. 15 komentarzy

Jak rozmawianie online może zniszczyć Twoje relacje

To nie przypadek, że o wiele łatwiej pokłócić się z kimś w sieci, niż na twarzą w twarz. Dlaczego tak się dzieje oraz jak tego uniknąć? Dowiedz się oglądając to wideo.

Czytaj dalej

Postanowienia noworoczne. 5 wskazówek, które pomogą Ci wytrwać.

Czy masz w zwyczaju tworzyć postanowienia noworoczne? Większość z to robi. Niektórzy mają jedno, dwa, inni spisują całą listę.

Gdybyśmy jednak spisali listę tego, co postanawialiśmy sobie przez lata, po czym sprawdzili, w ilu z tych postanowień udało nam się wytrwać… no właśnie.

Tyle, że nie musi tak być. W dzisiejszym wideo poznasz 5 strategicznych wskazówek, które pomogą Ci wytrwać w noworocznych postanowieniach i uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Zapraszamy:

Czytaj dalej

Złam szyfr ludzkich zachowań – 3 najcenniejsze lekcje [recenzja książki]

Zastanawiałeś się kiedyś, co myśli o Tobie ktoś, z kim właśnie rozmawiasz? Albo nad tym, jak to jest, że niektórzy zupełnie naturalnie stają się liderami, podczas gdy inni są skrajnie nielubiani i unikani przez znajomych? To wszystko sprowadza się do wspólnego mianownika – kompetencji społecznych i tak zwanej inteligencji interpersonalnej. Niestety, nie wszyscy je posiadamy.

Dobra wiadomość jest taka, że możemy się ich nauczyć. Poznajcie Vanessę van Edwards, która swoją karierę zawodową poświęciła nauczaniu właśnie tych dwóch rzeczy.

Jak prowadzić ciekawą rozmowę? Jak zrozumieć ludzi, budować z nimi długotrwałą relację i sprawić, by nas lubili? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziesz w tym filmie. Zapraszam!
- Bartek Orzewski

Zobacz wideo:

Czytaj dalej

Życzenia od zespołu Rozwojowca na 2019 [kamerki]

Święta i Nowy Rok już za pasem dlatego dzisiaj mamy dla Ciebie odcinek specjalny z życzeniami świątecznymi i noworocznymi :)

Będzie więc okazja, żeby zobaczyć i usłyszeć kilka osób, które nie pokazywały się w prezentacjach nigdy wcześniej, a które codziennie wytrwale pracują na to, aby cały Rozwojowiec mógł Ci służyć coraz lepiej.

Nie konsultowaliśmy ze sobą treści życzeń – każdy oddzielnie nagrał dla Ciebie to, co chciał Ci przekazać i po prostu zmontowaliśmy to razem.

Zobacz co z tego wyszło.

Czytaj dalej

Kategoria: Inne. 12 komentarzy

Twój szef jest idiotą – recenzja

Miałeś kiedyś głupiego szefa? Takiego, który czepiał się każdego nieistotnego szczegółu, doprowadzając wszystkich do szewskiej pasji?

Dzisiaj dowiesz się m.in.: Dlaczego szef ma takie dziwne wymagania, dlaczego nie można go zrozumieć, i przede wszystkim, dlaczego jest tak strasznym idiotą!

Zapraszam na recenzję książki “Mój szef jest idiotą”, autorstwa Thomasa Eriksona.

- Bartek Orzewski

Zobacz wideo:

Czytaj dalej

Kiedy Twoje własne cele Ci szkodzą?

Stawianie sobie celów, to jedna z podstawowych technik rozwoju osobistego i nie bez powodu. Mnóstwo badań pokazało, że wywołują w nas m.in. większą mobilizację i wytrwałość.

Jednak rzadko mówi się o tym, kiedy i jak cele działają na Twoją szkodę. A robią to częściej niż się zdaje. Zobacz czy Twoje cele Cię wspierają czy ciągną w dół:

Czytaj dalej

Jak mierzysz swój rozwój osobisty? [plik do pobrania]

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że samo tylko to jak mierzysz – i to nawet nieświadomie – siebie, swój rozwój osobisty, swoje sukcesy i porażki, mocno wpływa na Twoje zachowanie i poczucie szczęścia. Niestety wpływa nie zawsze tak, jak myślimy i jak byśmy chcieli…

Zobacz jak to się odbywa, jak uniknąć toksycznych miar i jak zastępować je lepszymi:

Czytaj dalej

Jak nie dać sobą manipulować? [podstępna technika]

Wśród technik manipulacji jest pewna mało znana i podstępna metoda, za pomocą której jesteś manipulowany niemal ciągle. W dzisiejszej prezentacji poznasz jej mechanizm i nauczysz się ją kontrować dwoma pytaniami.

Ważne: Nie wykorzystuj tej techniki na innych. Te informacje służą do obrony przed nią, a nie, żebyś sam jej używał do manipulacji.

Czytaj dalej

Domowa metoda walki z depresją [Potwierdzone badaniami]

Depresja, dołek psychiczny – poznaj świeżo odkrytą, prostą i do zastosowania samemu w domu metodę, która pomaga z niego wyjść.

Zapraszam do oglądania:

Czytaj dalej


W celu sprawnego działania serwisu i celach statystycznych, strona korzysta z plików cookie (możesz zmienić ich ustawienia). Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.